Skip to main content
09.06.2024

“Grīziņdārzā” uzsākta urbānā biškopība

“Grīziņdārzā” uzsākta urbānā biškopība

Viena no radošās pilsētas “Grīziņdārs” ēkām kļuvusi par mājvietu 10 bišu stropiem. Šī iniciatīva ir daļa no “Grīziņdārza” projekta mērķiem veicināt zaļāku vidi un bioloģisko daudzveidību pilsētas vidē.

Bišu stropus uzmanīs Latvijā jau zināmais urbānais bitenieks Jānis Šnikvalds, kura pārraudzībā īstenoti vairāki veiksmīgi projekti, tostarp bišu stropu izvietošana Mežaparkā aiz Dziesmu svētku estrādes un uz universālveikala “Stockmann” jumta.

Bišu stropi atrodas uz biroju kompleksa K4 ēkas jumta, kur bites visu vasaru – no jūnija līdz augustam – veiks apputeksnēšanu un ievāks medu, veicinot apkārtējo zaļo zonu ziedu un augu veselību. Urbānās biškopības prakse sniedz vērtīgu ieguldījumu pilsētas ekosistēmā, kā arī piedāvā iespēju pilsētas iedzīvotājiem iepazīt bišu nozīmi un vērot to darbu tuvumā.

Radošās pilsētas “Grīziņdārzs” projekta pamatā ir zaļā domāšana un atbildīga rīcība pilsētas vidē. Sadarbība ar Jāni Šnikvaldu un bišu stropu uzstādīšana sniedz ne vien vides ieguvumus, bet arī piedāvā tiešus labumus biroju kompleksa iedzīvotājiem. Uzlabota gaisa kvalitāte, samazināts stresa līmenis, vietēja medus iegūšanas iespēja un informatīvas aktivitātes par bišu nozīmi – tas viss veicina pozitīvu atmosfēru un veicina apzinātu attieksmi pret apkārtējo vidi.

Ar šo iniciatīvu “Grīziņdārza” komanda aicina arī citus uzņēmumus un iedzīvotājus apsvērt iespēju iesaistīties līdzīgos projektos, veicinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un pilsētas vides uzlabošanu.

Galerija

© RA INVEST, 2023
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy & Terms of Service apply.